CfP “Єврейська політика і євреї у політиці: 1772-1991”

Програма Єврейських Студій Українського Католицького Університету, Центр Леоніда Невзліна з досліджень російських та східно-європейських євреїв Гебрейського університету, у співпраці з Одеським Національним Університетом ім. І.І. Мечникова та при підтримці Фундації НАДАВ (Ізраїль) організовує воркшоп  на тему “Єврейська політика і євреї у політиці: 1772-1991”, який відбудеться 14-15 травня 2019 р. в Одесі.

Єврейська тема і «єврейське питання» займали важливе місце в порядку денному модерної політики. Однак, завдяки емансипації, в другій половині ХІХ століття євреї стають суб’єктом політичних процесів і починають безпосередньо на них впливати. Тема воркшопу охоплює участь євреїв у масових політичних рухах ХІХ-ХХ століття.  До обговорення пропонуються питання:
– Які чинники впливали на залученість євреїв до політичної діяльності в національних єврейських, а які на участь у загальних рухах?
– Як політизація рухів вплинула на єврейські спільноти?
– Яку роль відіграла преса та модерні засоби комунікації?
– Які соціальні умови сприяли появі політичних лідерів?

Перелік питань для обговорення залишається відкритим.

Організатори воркшопу запрошують учасників разом подумати про політичну історію євреїв не лише як історію структур чи процесів, але й як вияв нової модерної культури, що знайшла своє відображення у різних сферах життя.

Для участі у воркшопі запрошуються магістранти, аспіранти/докторанти, молоді дослідники і викладачі (до 35 років). Вони матимуть можливість представити й обговорити свої дослідницькі проекти зі запрошеними провідними дослідниками єврейської історії з Ізраїлю, Польщі та України, а також дістати від них відповідні консультації. Організатори  покривають усі кошти подорожі і проживання.

Зацікавлених просимо надіслати свою наукову біографію (CV, не більше двох сторінок), список публікацій, а також текст статті чи розділ магістерського/докторського проекту або ж монографії, які стосуються теми воркшопу.

Усі матеріали просимо присилати до 30 березня одним файлом у форматі PDF на адресу:

Поліна Барвінська  [email protected]

twittergoogle_plusFacebook