CfP: Польсько-українська робітня для молодих вчених: методологічні проблеми єврейських студій

11-13 грудня 2016 року, м. Львів, Український Католицький Університет

Організатори: Програма Єврейських Студій Українського Католицького Університету (Львів) і Інститут Юдаїстики Ягелонського Університету (Краків)

Термін надсилання зголошень: 15 вересня 2016 року

Час і місце: 11-13 грудня 2016 року, м. Львів, Український Католицький Університет

Вибір методології в історичних дослідженнях завше є складною проблемою. Наскільки і в який спосіб ця проблема стосується досліджень історії євреїв Центрально-Східної Європи? Чи для досліджень складної історії багатоетнічного регіону “між Берліном і Москвою” вистачить традиційних методологій та тих, які постали на Заході в останні десятиліття? Чи належить створити нові, більш адекватні до викликів, перед якими стоять науковці цього регіону? Якщо так, то в чому мали б виявлятися  ці методології?

Ці та інші подібні питання будуть предметом дискусії під час  робітні для молодих (до 35 років) польських і українських дослідників історії євреїв Центрально-Східної Європи. Учасники представлятимуть свої дослідницькі проекти – дисертації, реалізовані дослідження чи книжки, що готуються до друку – з особливою увагою до використаних і використовуваних методів. Тематика охоплює всі аспекти історії і культури євреїв регіону.

Організатори робітні: проф. др. габ. Едвард Домброва (Ягелонський Університет, Краків), др. габ. Міхал Галас (Ягелонський Університет, Краків), а також проф. Ярослав Грицак (Український Католицький Університет, Львів) планують запросити до дискусії проф. Йоханана Петровського-Штерна (Північно-Західний Університет, Чикаго), проф. Френка Сисина (Центр досліджень історії України ім. Петра Яцика, Торонто), проф. Ларі Вульфа (Університет Стенфорда) та інших.

Абстракти виступів (200-250 слів) та короткі CV англійською мовою разом з контактною інформацією просимо надсилати до 15 вересня 2016 року на [email protected]

Робоча мова дискусій — англійська. Організатори покривають учасникам з України та Польщі кошти подорожі та проживання.