Три стипендії на програмі “Єврейських Студій”

Програма «Єврейських Студій» Українського Католицького Універитету пропонує три стипендії для навчання в рамках магістерської програми «Історія України»

Євреї Галичини були однією з найбільш чисельних груп єврейства у світі і невід’ємною частиною регіону. Їхнє життя було тісно пов’язане з історією і культурою місцевих народів, зокрема українського. У ХХ столітті галицькі євреї були знищені двічі – перший раз фізично, під час Голокосту, другий раз, у пам’яті, коли історія і культура євреїв стали жертвою ідеологічного табу. Євреї Галичини залишили по собі документи в архівах Львова, Івано-Франківська чи Тернополя, будинки, синагоги, кладовища в містах і містечках Галичини, художню літературу різними мовами, картини в музеях і спогади. Їхні історії чекають щоб бути дослідженими і написаними.

Український Католицький Університет вже декілька років ставить собі за мету відновити вивчення самобутньої культури, мови та історії євреїв Галичини, як повноправної спадщини українського минулого та заради українсько-єврейського порозуміння.

Заради цієї мети, наш Університет тісно співпрацює з Єврейським Університетом у Єрусалимі, Ягелонським Універистетом у Кракові, Національним Університетом «Києво-Могилянська Академія» та іншими фондами й інституціями. Зокрема, з допомогою Центру ім. Невзліна Єврейського Університету та Фонду Джеймса Темертея «Ukrainian Jewish Encounter» вдалося заснувати три стипендії, які покривають кошти навчання на магістерській програмі нашого університету з напрямку «Єврейські студії» у рамках загальної спеціальності «Історія України».

Як взяти участь у програмі?

  • подати документи у приймальну комісію УКУ
  • успішно пройти конкурсну співбесіду
  • обрати для дослідження тему з історії галицьких євреїв або українсько-єврейських взаємин
  • виконувати вимоги навчального процесу

 

Що ми пропонуємо?

  • спецкурси з єврейської історії та культури від провідних спеціалістів
  • мовний курс з івриту або їдишу (на вибір)
  • науковий семінар з єврейських студій
  • після першого року навчання місячне стажування в Єрусалимі

 

Вимоги та деталі вступу на програму за адресою
http://vstup.ucu.edu.ua/important/applications/

Прийом документів триває з 4 липня до 30 липня

В разі запитань звертайтеся до координатора програми Владислави Москалець [email protected]

twittergoogle_plusFacebook