Курси їдишу та івриту, 2017-2018 академічний рік

Програма Єврейських студій УКУ оголошує набір на курси їдишу та івриту на новий 2017-2018 навчальний рік (групи для початківців та продовжуючих)

Їдиш – мова на основі германського діалекту зі слов’янськими та івритськими елементами, якою розмовляли євреї Східної Європи, та, зокрема, Галичини до Голокосту. Їдиш був мовою єврейської преси, приватної кореспонденції, фольклору, модерністської літератури та частиною ідеології окремих єврейських партій, таких як „Бунд”. Курс буде корисним для істориків, оскільки дасть змогу студентам читати джерела і допоможе глибше зрозуміти взаємозв’язки між єврейською та слов’янською культурами.

Викладачки – Ася Фруман/Оксана Сікорська

Іврит – до ХІХ століття мертва мова, вживана виключно в релігійному контексті чи в єврейському просвітництві. Єдина мова, яку вдалося повернути до життя на початку ХХ століття і якою розмовляють в сучасному Ізраїлі. Іврит може бути ключем як і до релігійних єврейських текстів, так і до провокативних творів Етгара Керета, ізраїльського кіно чи музики. Курс буде корисним як для істориків, оскільки дозволить студентам читати джерела, та і для широкого кола зацікавлених сучасною ізраїльською культурою.

Викладачка – Владислава Москалець

Час занять – вечірній. Місце – Козельницька 2а.

Курси безкоштовні.  Реєестрація триває до 1 жовтня. Запис  до Владислави Москалець [email protected].