Весняний семестр: курси програми “Єврейських Студій”

Програма “Єврейських Студій” УКУ запрошує реєструватися на курси весняного семестру:

1) Історія євреїв Східної Європи (перспективи Галичини): 19–20 століття
Викладач: Святослав Пахолків, Dr. phil., історія Східної Європи, Інститут єврейської історії Австрії / Віденський університет
Дата: вівторок та четвер, починаючи з 14 лютого

У 19 ст. традиційний життєсвіт східноєвропейських євреїв зазнав значних впливів. З одного боку це був перехід від аграрно-феодальних до товарно-грошових відносин. З іншого народи, серед яких проживали євреї, формувалися як модерні нації. Це спричиняло зміну традиційних соціальних і економічних ролей та підштовхувало значну частину єврейської спільноти до переосмислення самої себе. Виникнення після Першої світової війни нових національних держав додатково каталізувало ці процеси. Курс має за мету розглянути ці теми у прикладенні до галицьких євреїв. Дискусія відбуватиметься у формі семінарських занять на підставі запропонованої лєктури.

2) Євреї та християни на українських землях

Частина перша, 900—1917

Викладач: Йоханан Петровський-Штерн, Northwestern University, USA

Дата: Березень 2017 р.: 13, 14, 15, 16, 20, 21, 22, 23, 18:00-20:45.

*Учасники курсу отримають в подарунок книжку Павла-Роберта Маґочія та Йоханана Петровського-Штерна “Євреї та українці: тисячоліття співіснування” (2016)

Звідки і коли прийшли євреї на українську землю? Хто такі хозари і який стосунок вони мають до євреїв і слов’ян? Як ставилася до юдеїв православна церква і католицькі магнати? Чим відрізняється єврейська матеріальна культура від слов’янської?

Цей інтенсивний березневий курс з восьми 2.5-годинних лекцій пропонує новий погляд на східноєвропейську ашкеназську цивілізацію на історичних теренах України. Основну увагу буде приділено культурному, економічному, релігійному, політичному та міжконфесіональному аспектам єврейської історії на широкому тлі середньовічної, ранньомодерної та модерної історії України. Під час інтерактивних занять лекційно-семінарського типу, слухачі обговорюватимуть вперше перекладені українською першоджерела з польских привілеїв та цісарських розпоряджень, равіністичних респонс і єврейських хронік, проповідей хасидських проповідників та емігрантського листування; а також ознайомляться з традиційним єврейским мистецтвом.

Реєстрація на курси мейлом у  Владислави Москалець