ІСТОРІЯ

Програма “Єврейських Студій” УКУ розпочалася через співпрацю Українського Католицького Університету та організації “Jewish Galicia and Bukovina” в 2010 році, як серія лекційних курсів від гостьових викладачів з Ізраїлю  – д-ра Ільї Лур’є, д-ра Велвла Черніна, проф. Ізраеля Барталя, д-ра Семьона Ґольдіна. Також дві студентки УКУ, Домініка Ранк та Владислава Москалець отримали ґранти для розробки дисертаційних досліджень з єврейської історії Галичини, в рамках програми “Людмер”.

В 2013 році програма “Єврейських Студій” отримала підтримку фундації “Rothschild Hanadiv”, завдяки чому стала можливою розробка і організація постійних курсів програми “Єврейських Студій” – від Святослава Пахолківа, Віти Сусак, Максима Мартина та о. Юрія Щурка. Протягом 2013-2016 років в УКУ відбулася серія семінарів з єврейської історії Галичини та Східної Європи, за участі українських та закордонних дослідників та аспірантів.

В рамках програми “Єврейських Студій” були організовані сталі мовні курси їдишу та івриту (початкового та середнього рівня) з викладачами Асею Фруман, Леонардом Охочинським та Владиславою Москалець. Також розпочався перекладацький проект, завдяки якому вийшла перша книжка Велвла Черніна “Вірю що я не пасинок. Українські літератори єврейського походження”

Завдяки підтримці фонду Джеймса Темерті програма “Єврейських Студій” змогла надати  навчальні стипендії для магістрантів та аспірантів програми “Історія”, які займаються єврейською історією Галичини.

З 2014 року розпочалася співпраця з Інститутом Юдаїстики Ягелонського Університету в Кракові. В 2016 році було організовано перший спільний воркшоп для молодих науковців, що займаються єврейською історією.

З 2014 року програма “Єврейських Студій” УКУ співпрацює з Магістерською програмою Юдаїки Києво-Могилянської Академії та Українською Асоціацією Юдаїки.

З 2015 року програма “Єврейських Студій” співпрацює з центром Невзліна в Єрусалимі, завдяки чому було організовано курси гостьових викладачів Семьона Ґольдіна, Шауля Штампфера. За підтримки центру Невзліна студенти і аспіранти УКУ отримали можливість місячного стажування в Єрусалимі, в 2015 році.