Літні школи єврейської історії в Україні

Цього літа, щоб вивчати єврейську історію, культуру чи екзотичні мови навіть не потрібно покидати України. Викладачі з Ізраїлю, Польщі, США самі приїжджають сюди, щоб викладати на літніх школах. Підбірка шкіл з єврейської тематики літа-2017

1. Літня школа “Історія Голокосту та пам’ять в Україні”

3-13 липня 2017 року

Де?

Київ, Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

Про що?

Літня школа проводитиметься з 3 по 13 липня 2017 року в Києві.
Програма школи охоплює теми із довоєнної історії єврейського життя у Східній Європі, Голокосту та післявоєнної історії. Щоденні заняття будуть складатися із лекцій, дискусій, вправ по роботі з джерелами, у презентаціях будуть використані свідчення, фотографії, кіно- та відеодокументи, йтиметься про роль артефактів у викладанні та дослідженні. У рамках школи заплановано провести тематичні екскурсії у межах та поза Києвом.

Більше інформації в постері

Дедлайн заявок 30 квітня 2017 року

2. Міжнародна сертифікатна програма з біблеїстики і гебраїстики

Коли?

Три сесії: весняної (21-31 травня), Літньої школи (10-31 липня) та осінньої (20-30 листопада)

Острог, Острозька Академія

Про що?

Вивчення давньоєврейської мови та суміжних філологічних дисциплін, пов’язаних із вивчення Старого Заповіту та раннього юдаїзму. Курси літньої школи, зокрема включають Вступ до арамеїстики, Вступ до Талмуду, Ханаанська поетична традиція та її вплив на давньоєврейську поезію та інші.

Більше інформації за посиланням

Реєстрація на Літню школу до 15 травня 2017 року

3. Пов’язані (з) історіями: заангажування в міське минуле та активізація єврейської спадщини

10 липня – 4 серпня 2017 року

Львів, Центр Міської Історії

Про що?

Програма включає лекції з єврейської історії Східної Європи ХІХ-ХХ століть, початковий курс їдишу та семінари з транснаціональних підходів та міських тематик, культурної та соціальної історії, студій пам’яті та спадщини.  Фокусом воркшопу цього року стане музей як формат публічної історії.  Воркшоп надасть учасникам знання й інструменти, необхідні для роботи зі складною міською історією в музейних експозиціях, з різними аудиторіями і áкторами у творенні музеїв.  Програма також включає поїздки історичними місцями й містечками, зустрічі з експертами, дослідниками, місцевими практиками, а також серію публічних лекцій та дискусій з єврейської історії та багатокультурної спадщини для широкої аудиторії.

Більше інформації на сайті

Заявки приймаються до 16 квітня 2017 року